האקדמיה לכירורגיה

קורסים - כללי:

בקטגוריה זו יועלו קורסים בנושאים מגוונים הנדרשים לכירורג הכללי בעבודתו - ביניהם קורס הדן במעמד ההחתמה על טפסי הסכמה מדעת, מקורות אנרגיה ומכלבים, ATLS ועוד.

בהתאם להחלטת הנהלת האקדמיה יתווספו הקורסים והכשרות מקוונות ועליהם תקבלו הודעה מבעוד מועד.

לכל קורס בחינה מסכמת.

רק המסיימים את הבחינה בהצלחה (ציון מעבר 80%) יזוכו בנקודות התעדכנות.

בהמשך יועלו קורסי מערכות מגוונים העוסקים בתחומים מקצועיים הקשורים בהגדרתם לתחומי העניין של החברות האיגודיות - כירורגיה של השד, כירורגיה קולורקטאלית, כירורגיה אונקולוגית וכו'.

קורס תיקון בקעים ושחזור של דופן הבטן
מרכזים: ד"ר יורם קליין, ד"ר תמר אברמוביץ'.  

יו"ר החוג הישראלי להרניה וכירורגיה של דפנות הבטן: פרופ' דורון קופלמן


הקורס מיועד למתמחים ומומחים להעמקת הידע, ובעתיד הקרוב יהיה חלק מהדרישות להשלמת ההתמחות בכירורגיה כללית.

מעמד ההחתמה על טופס ההסכמה מדעת חשוב ביותר.

במעמד זה החולה מקבל הסבר מפורט על הניתוח ומהלכו וכן גם על אירועים העלולים להתרחש במהלכו ולאחריו. אירועים אלה, הגם ששכיחותם נמוכה בכירורגיה אלקטיבית (גבוהה יותר בכירורגיה דחופה), חייבים בחשיפה בפני החולה המועמד לניתוח. אי חשיפה או פירוט במעמד ההחתמה על טופסי ההסכמה מדעת עלולה להוות עילה לפניה לערכאות לכשחלילה יתפתח סיבוך.

 

מטרת הקורס היא לדון באספקטים פרקטיים של מעמד ההחתמה על טופסי ההסכמה מדעת וכן לתת בידיכם "טיפים" לניהול המעמד באופן ראוי ותקין.

 

הקורס מורכב מהרצאות מוקלטות, סרט מבויים של סיטואציה המתרחשת במעמד ההחתמה על טופס ההסכמה מדעת וכן חלונות אשר יובילו אתכם לתבניות מוגדרות בנושאים (סיבוכים) שונים העלולים להתרחש בניתוחים ספציפיים וכן לאחר ניתוחים באופן כללי.
הרשום בתבניות כמובן אינו בא להחליף את אשר עליכם להתעדכן בספרות ובפרקטיקה של מחלקתכם.

זכרו - החולה חייב לדעת לקראת מה הוא הולך. כירורגיה אינה חפה מסיבוכים ואותם יש לחשוף בפני החולה תוך הפעלת שיקול דעת ורגישות.

 

מנהלת האקדמיה לכירורגיה - ד"ר קטיה דיין.
מנהל הקורס - פרופ' יורם קלוגר.

המשתתפים בקורס - עו"ד לימור כהן, עו"ד טל אסף, ד"ר אור ברקאי, ד"ר סעד סיידה, ד"ר אסף הרבי, ד"ר חיה שוורץ, ד"ר אופיר בן ישי, ד"ר ליאוניד דרובר, פרופ' שי כץ, ד"ר איאס עוואדה, ד"ר ערן שדות, ד"ר סובחי מנסור, ד"ר עמיקי סולד, ד"ר אביעד הופמן, ד"ר מיכל מקל, ד"ר דוד הוכשטיין, ד"ר אליאס מנסא, ד"ר רוזן מרג'יה, גב' האלה עיסא, מר יוסף נסר, פרופ' יואב מינץ, ד"ר איתמר אשכנזי
תודה מיוחדת ל: ד"ר סובחי מנסור ולד"ר רותם פרנקו.