סרטן ריאות

פרופ' ישראל ד''ר רותם קוינט

ד''ר רותם קוינט
אפידמיולוגיה ובדיקות סקר

פרופ' יקיר רוטנברג

פרופ' יקיר רוטנברג
1. טיפול במחלה מתקדמת - ללא מוטציות
2. טיפול במחלה גרורתית - מוטציות

ד''ר דיימיאן אורבן

ד''ר דיימיאן אורבן
1. טיפול במחלה מוקדמת
2. סרטן ריאה - תאים קטנים

ד''ר פיליפ בלומנפלד

ד''ר פיליפ בלומנפלד
הטיפול הקרינתי בחולי סרטן ריאה

ד''ר בני צוקרמן

ד''ר בני צוקרמן
הטיפול הכירורגי בחולי סרטן ריאה

ד"ר רון צבר

ד"ר רון צבר
טיפול תומך בדגש לחולי סרטן ריאה

חסות פלטינום חסות זהב חסות כסף

סרטן ריאה הינו אחד מהגידולים השכיחים ביותר בעולם, ונמצא בעליה רציפה. ממאירות זו הינה הינה גורם התמותה הראשון מבין כל סוגי הסרטן ללא הבדל מין, גזע ומוצא. מעל ל 220,000 איש מאובחנים בארה"ב, ומעל 2,500 מאובחנים בישראל מדי שנה, ויותר ממחציתם ימותו כתוצאה מהמחלה. גורמי הסיכון למחלה ידועים, ובהם: עישון, מחלות ריאה קודמות, זיהום אויר, קרינה וגנטיקה. סרטן הריאה הינה מהידועות והנפוצות בין המחלות הממאירות, וסיבוכי סרטן ריאה פוגעים אנושות בתוחלת ובאיכות החיים. בשנים האחרונות ובעיקר בשנתיים האחרונות, חלה התפתחות רבה ואפשרויות טיפול חדשות. תרופות ביולוגיות ואימונותרפיות ורפואה מותאמת אישית משמשת כיום כאמצעי מבטיח בהשגת התוצאות האופטימליות בריפוי מסרטן ריאה. דור חדש זה של טיפולים אונקולוגים נושא עימו לעיתים גם תופעות לוואי חדשות שלא מוכרות מטיפולים אונקולוגיים קלאסיים, הדורשות הכרות על מנת למנוע סיבוכים קשים ומסכני חיים.

מטרת הקורס: 

לכלול את מכלול התכנים הקשורים לאבחון, טיפול ומניעת סרטן הריאה ובקורס זה יוצגו דרכי הטיפול והקוים המנחים העדכניים לטיפול במחלה. הכניסה ללימוד בקורס – חופשית לכלל הרופאים בישראל, ללמידה אישית.

 העמקת הידע הבסיסי באימונותרפיה של סרטן היא בעלת חשיבות עליונה לכלל העוסקים ברפואה ככל שהשימוש בה גובר והינה גם תחום מסקרן ומרתק. 

סילאבוס, תכני הקורס והמרצים: 

קהל יעד: 

הקורס מיועד לכלל הרופאים המטפלים, הן לרופאי הקהילה והרופאים הפנימאים המטפלים בחולים הסובלים גם ממחלות נילוות אחרות, לרופאי הריאות, לכירורגים, גריאטרים, ואחרים המטפלים באופן ישיר באספקטים שונים של המחלה. ומעוניינים להכיר טוב יותר את דרכי הטיפול המתקדמות: החל מהטיפול הכירורגי, התרופתי, הכימותרפי, הקרינתי ועד הטיפול הביולוגי. וכמובן לאונקולוגים המטפלים ישירות בסרטן הריאה. 

תוכנית הקורס:

  1. אפידמיולוגיה, אבחון, שלבי המחלה ובדיקות סקר
  2. טיפול במחלה המוקדמת
  3. טיפול במחלה גרורתית – מוטציות 
  4. טיפול במחלה מתקדמת ללא מוטציות 
  5. סרטן ריאה – תאים קטנים 
  6. הטיפול הכירורגי 
  7. הטיפול הקרינתי 
  8. טיפול תומך בדגש לחולי ריאה 

לתמיכה טכנית: iStudy@iStudy.co.il

הצהרה:

הכניסה והשימוש באתר מותרת אך ורק לרופאים/ות בעלי רישיון לעסוק ברפואה בישראל ו/או בעלי רישיון לעסוק ברוקחות ו/או אדם הנמנה על צוות רפואי או מחקר ביו-רפואי.
המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים.

מופעל ע"י Significast.com