iStudy_Logo

בית הספר לרפואה שלמה

מכון אופקמכון אופק
 
ברוכים הבאים לביה"ס האינטרנטי לרפואה שלמה .
גישת הרפואה השלמה רואה את האדם כישות אחת שבה הגוף, הנפש, הרגש, המשפחה והחברה נוטלים חלק חשוב בבריאות ובחולי. גישה זו מתאימה לכל מקצועות הרפואה והסיעוד בכל מקום בו נפגשים מטפלים ומטופלים.

עלות השתתפות:
750 ₪ + מע"מ למשתתף, (לא כולל השתתפות בסדנאות). לבירור אופן הסדרת התשלום יש לפנות אל iStudy@iStudy.co.il

הכניסה לקורס האינטרנטי חופשית:
לסגל רופאי ואחיות מאוחדת שירותי בריאות.

מאוחדת שירותי בריאות
יש לוודא רישום שיוך הארגון בפרופיל המשתמש בעת הרישום/עדכון הפרטים
 

 

בהתבסס על ההסכם הקיבוצי האחרון, ניתן להציג את תעודת ההשתלמות שתתקבל מאתנו למעסיק לצורך הכרה בשעות השתלמות בהתאם.
מומלץ לבדוק את מפתח ההכרה: נקודות CME לשעות השתלמות במקום עבודתכם.

הגישה ניתנת ליישום במרפאות הקהילה כמו במרפאות החוץ, מרפאות פרטיות, מחלקות אשפוז ורפואה דחופה. מחקרים שפורסמו בשנים האחרונות וחלקם מובא בקורס, מציגים כיצד גישה הומנית זו ברפואה ובסיעוד היא יעילה במידה מפליאה וחוסכת עלויות רבות.

בבסיס גישת הרפואה השלמה, מתאחדים שני גופי ידע נרחבים:
האחד הינו גוף הידע של הרפואה המודרנית המסתמכת על מחקרים מגובי ראיות ונסיון רב דורות המתעדכן מדי שעה.
השני הינו גוף הידע שמקורו במדעי ההתנהגות ובפסיכותרפיה. גוף ידע זה גם הוא הולך ומתפתח בעיקר לכוון של טיפולים קצרי מועד וממוקדי מטרה.
היות ובכל סבל אנושי קיימים מרכיבים גופניים-פיזיולוגיים יחד עם מרכיבי דאגה, מתח ומצב רוח, השילוב שביסוד הרפואה השלמה מתבקש בכל פניה לרופא או לאחות.
אי לכך מטרתינו להדגיש שגישת הרפואה השלמה מציעה להוסיף יכולות ומיומנויות על אלו הקיימות כבר אצל כל רופא ואחות.


מתוך הבנה שנותני השירות – רופאים, אחיות ושאר בעלי מקצועות הטיפול, הינם אנשים עסוקים שזמנם יקר, הושק בית הספר האינטרנטי המאפשר לך ללמוד בשעות ובימים המתאימים לך מכל מחשב, טבלט וסמארטפון.

הצעה מעשית: כיוון שמנסיוננו הטמעת גישת הרפואה השלמה בקליניקה אינה פשוטה, רצוי לשמוע את השיעור, שוב "להריץ" אותו ואז לקרוא את המצגת ולנסות את אחד הכלים המוצעים בקליניקה. לאחר מכן לשמוע בפעם השלישית את השיעור תוך מפגש עם הנסיון שהצטבר בינתיים בתוכך.

קורס המבוא מכיל 10 שעורים המאפשרים "טעימה" של הגישה בהתייחס לשלבי המפגש הרפואי בכל נושא קליני. בכל שיעור שילבנו "על קצה המזלג" נושא קליני שכיח , רק כדי להמחיש את יתרונות גישת הרפואה השלמה בהתייחס לקליניקה השכיחה והיום יומית. בשעור התשיעי יוצג סרטון של מפגש אופיני במרפאה הממחיש את ההבדלים והרציונל בגישת הרפואה השלמה לעומת הגישה המקובלת.
בסיום קורס המבוא מוזמנים בוגרי הקורס לסדנאות מיומנויות בהן ניתן לתרגל וללמוד ממקור ראשון את כוחה המופלא של של גישת הרפואה השלמה

בכל שיעור משיעורי קורס המבוא, המועבר ע"י דר' אלון מרגלית – המנהל האקדמי של בית הספר, וע"י דר' אביבה אלעד – מנהלת מכון אופק להדרכת צוותי רפואה בגישת הרפואה השלמה, תועבר הרצאה קצרה מלווה בסכימות ושקפים, יוצג חומר קריאה מומלץ, ובסופו שאלות המבחן לתרגול.
שימו לב שניתן לעבור לשעור הבא, רק לאחר שהשתתפתם ועניתם על המבחן בשעור הקודם.


השתתפות בקורס המבוא, מענה לשאלות והשתתפות בסדנאות המיומנויות, תזכה את המשתתפים בתעודה אקדמית מטעם האוניברסיטה הפתוחה, ב – 15 נקודות התעדכנות (CME) מטעם ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) ובתעודה המעידה על כך.
עם סיום כל המבחנים בקורס יש לפנות בבקשה לקבלת תעודה למייל: istudy@istudy.co.il

השתתפות בקורס המבוא ובסדנאות המיומנויות, תאפשר למשתתפים להרשם לקורס המלא והנרחב ברפואה שלמה ולסדנאות המיומנויות שתתקיימנה בכל רחבי הארץ במתקני האוניברסיטה הפתוחה. בקורס המלא שיציע כ – 30 שעורים, יורחבו הנושאים שבקורס המבוא כולל הדגמות והרחבה בנושאים הקליניים.

סדנאות מיומנויות שתועברנה על ידי עשרה מדריכים מוסמכים של מכון אופק – כולם רופאים מומחים, בכירים ומנוסים תאפשרנה תירגול והטמעת מיומנויות ויישום יומיומי של גישת הרפואה השלמה בקליניקה של רופאים ואחיות.


ד''ר אלון מרגלית

דר' אלון מרגלית MD PHD

מנהל אקדמי בית הספר לרפואה שלמה

אנו מאמינים שתפיקו תועלת מעשית רבה מהקורסים ומאחלים לכם - בהצלחה.

הצהרה :
הכניסה והשימוש בקורס זה מותרת אך ורק לרוקחים רופאים/ות בעלי רישיון לעסוק ברפואה בישראל ו/או בעלי רישיון לעסוק ברוקחות ו/או אדם הנמנה על צוות רפואי או מחקר ביו-רפואי.

המידע והתכנים המופיעים באתר ניתנים "כמות שהם" (AS IS) וללא אחריות מכל סוג שהוא. התכנים באתר אינם מהווים עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה, איפוא, על אחריותם הבלעדית והמלאה של המשתמשים.